5 Svarbūs veiksmai prieš perkant automobilį

“5 svarbūs veiksmai prieš perkant automobilį”

Ieškodami naujesnio automobilio dažnai pasikliaujame savo emocijomis, pirmojo įvaizdžio susidarymu, pardavėjų „gražiomis pasakomis“, o paskui gailimės dėl savo pirkinio ir pradedame ieškoti kaltų, bet nenorime pripažinti, kad patys ne viską padarėme prieš nusiperkant automobilį. Taigi, norime Jus supažindinti su labai svarbiais veiksmais, kuriuos turėtumėte atlikti kiekvieną kartą prieš perkant automobilį.

AUTOMOBILIO PLIUSAI/MINUSAI. Ne paslaptis, kad kiekviena automobilio markė turi savo privalumų ir trūkumų, juolab kai perkamas automobilis nėra naujas. Bėgant laikui pradeda „lysti“ įvairios automobilių „ligos“, kaip bagažinės, slenksčių rūdys, problemos su pavarų dėže, važiuoklės problemos ir kiti niuansai. Prieš perkant automobilį privalu pasidomėti kokie tai automobilio markei yra būdingi pliusai ir minusai, nes gali nutikti taip, jog viename automobilyje minusai bus pigiai sutvarkomi, o kituose – labai brangūs ir ploninantys pinigines. Matydami pliusų ir minusų balansą, asmeniškai galėsite nuspręsti ar toks automobilio modelis Jums yra priimtinas ar visgi reikėtų paieškoti kitokio varianto, kitos komplektacijos modelio.

AUTOMOBILIO VIN PATIKRA*. Šiomis dienomis tai ypatingai aktualus įrankis, perkant naudotą automobilį, kadangi pasinaudojant perkamo automobilio VIN numerio patikra, Jūs galite sužinoti labai daug naudingos informacijos apie jo istoriją, tikrąją būklę. Juk nenorite pirkti automobilio, kurio rida yra atsukta, automobilis yra turėjęs skaudžių auto įvykių arba jis yra paieškomas užsienio, Lietuvos policijos. VIN patikra sąlyginai nėra brangus dalykas, palyginant kiek pinigų galite sutaupyti sužinojęs tam tikrus niuansus apie automobilį. Įvairi informacija gali padėti derėtis dėl kainos su automobilio pardavėju, įvardijant automobilio pagrindinius trūkumus.

AUTOMOBILIO PATIKRA AUTOSERVISE. Nei vienas sąžiningas automobilio pardavėjas niekada neprieštaraus tokiam veiksmui. Patikrinti automobilį oficialiame servise yra visiškai normalus veiksmas, norint detaliai sužinoti apie esamo automobilio fizinę būklę. Serviso darbuotojai išsamiai patikrins Jūsų važiuoklę, variklio, pavarų dėžės būklę, taip pat patikrins ar automobilyje užtenka visų reikalingų techninių skysčių. Būtina paprašyti, kad būtų apžiūrėtas kėbulas ir dažų storis įvairiose mašinos vietose. Taip galima sužinoti, kurioje vietoje automobilis buvo smarkiai „muštas“ ir yra kosmetiškai sutvarkytas. Tokia paslauga autoservise dažniausiai kainuoja iki 100 eur. Verta investuoti? Tikrai taip.

KAINOS ANALIZĖ. Kiekvienam turbūt žinoma situacija, kai ta pati prekė gali kainuoti labai skirtingai. Todėl visuomet kantriai ir išsamiai pasidomėkite perkamo automobilio kaina skirtingose platformose. Labai svarbu palyginti skirtingus pasiūlymus, pasidomėti automobilio komplektacija, nuvažiuota rida. Dažnai pasitaiko, kad automobilių pardėjai pirmą dieną talpindami skelbimą užkelia kainą, o tuomet kas kelias dienas ją mažina, taip siekdami pritraukti pirkėjo dėmesį. Todėl net ir matydami parduodamo automobilio kainą, visuomet luktelkite keletą dienų arba bandykite derėtis dėl kainos su pardavėju. Garantuojame, kad pavyks kažkiek sutaupyti ir nupirkti pigiau.

IŠBANDYKITE AUTOMOBILĮ PATS. Net ir atlikus visus 4 anksčiau paminėtus veiksmus, nepamirškite pats realiai išbandyti automobilio. Neskubėkite daryti sprendimo pavažiavus vieną sankryžą. Paprašykite automobilio pardavėjo, gal galėtumėte šiek tiek ilgiau kartu pasivažinėti, kad pajaustumėte kaip automobilis elgiasi įvairiose situacijose, ar nesijaučia kažkokių defektų. Galbūt pavažinėję 20-30 minučių suprasite, kad automobilis „dirba“ visai ne taip kaip įsivaizdavote ar žiūrėjote internete. Jeigu pardavėjas neleis ilgesnio pasivažinėjimo ir spaus kuo greičiau pirkti, vadinasi kažkas šiame sandoryje ne taip. Neapsigaukite 😊

*Automobilio VIN patikra gali būti atliekama tiek mūsų puslapyje, tiek kitų tiekėjų interneto puslapiuose. Patikima duomenų bazė parodys visą reikalingą informacija apie perkamą automobilį. VIN tikrinimas yra svarbus sėkmingo sandorio elementas.