Kodėl verta pasidomėti perkamo automobilio istorija?

Kodėl reikia pasidomėti perkamo automobilio istorija?

Dažnas iš mūsų svajojame atsinaujinti savo seną automobilį į naujesnį modelį, juk kiekvienas norime savo keliones padaryti patogesnėmis, modernesnėmis, jaukesnėmis. Tačiau renkantis automobilį neretai kyla klausimas: „kaip neapsigauti, kaip nesuklysti ir išsirinkti tikrai tinkamą ir patikimą automobilį?“.

Štai keletas patarimų, kodėl vertą domėtis automobilio istorija:

DIDELIS SANDORIŲ SKAIČIUS. Šiomis dienomis automobilių rinkoje yra labai daug parduodamų naudotų automobilių, kurie dažnu atveju turi vienokių ar kitokių problemų. Ir automobilių pardavėjai, norėdami kuo greičiau parduoti, ne visuomet papasakoja visą tiesą apie parduodamo autombilio stovį ar jo istoriją. Juk pirkėjui nepatraukli istorija gali sugadinti visą pardavimą. Šiuo metu automobilių pardavimo rinka tikrai aktyvi, todėl reikėtų atsargiai rinktis pirkinį ir nesivadovauti vien tik emocijomis.

IŠKELTOS AUTOMOBILIŲ KAINOS. Tenka girdėti, kaip techniškai netvarkingi automobiliai būna kosmetiškai sutvarkomi tik dėl pardavimo. Pažįstama situacija? Tikrai taip. Tokių atveju pardavėjai parduoda automobilį už aukštesnę kainą, nes teigia, kad jis techniškai tvarkingas, nors paskui eksploatuojant nupirktą automobilį pradeda „išlysti“ visos problemos apie kurias niekada nebuvote girdėję.

MAŠINOS EKSPLOATAVIMO ISTORIJA. Kiekvienas iš mūsų esame girdėję frazę „moteris važinėjo tik iki darželio ir atgal“ arba „seneliai važinėjo tik į sodą ir atgal“. Iš pirmo žvilgsnio tokios istorijos sužavi ir iš karto įsivaizduojame, kad automobilis bus nuostabaus stovio ir laimingai su juo važinėsime daug metų. Visa tai gali būti tik didelė apgaulė. Išsami automobilio istorija gali Jus nustebinti ir įspėti, kad automobilis buvo naudojamas daug dažniau, nei buvo nupasakota. Galbūt automobilis buvo naudojamas, kaip specialiųjų tarnybų transportas, taksi ar pavežėjo paslaugas teikianti priemonė. Retas kuris norėtume pirkti automobilį, kuris buvo naudojamas tokiems tikslams, tiesa?

VOGTAS AUTOMOBILIS. Tai nėra dažnai pasitaikantis atvejis automobilių pardavimų rinkoje, tačiau tokia rizika visuomet išlieka. Ypatingai, jeigu perkamas automobilis iš privačių asmenų, atsiskaitoma grynais pinigais arba pardavėjas nenoriai pasakoja apie parduodamą automobilį. Nusipirkus vogtą automobilį vėliau gali kilti didelių nesklandumų ir nervų, kol situacija išsiaiškinama iki galo.

Kur ir kokiu būdu galiu patikrinti automobilio istoriją?

Vienas pagrindinių įrankių šiomis dienomis yra automobilio istorijos patikra pagal VIN kodą. Kiekvienas automobilis turi savo unikalų 17 simbolių rinkinį, kurį suvedus į paieškos sistemą galite rasti tam tikros informacijos apie perkamą automobilį. Tačiau ne visuomet tokia laimė nusišypso. Tokiu atveju mums padeda specialios VIN numerio patikros platformos, kuriose suvedus turimą VIN numerį, sistema automatiškai surenką visą naudingą informaciją apie Jūsų perkamą automobilį:

  • Ridos duomenys;
  • Savininkų kaita;
  • Patikra dėl vagysčių;
  • Avarijų nuotraukos;
  • Dažniausios automobilio problemos;
  • Įvairūs patarimai prieš perkant.

Tokios VIN patikros ataskaitos dažniausiai galioja iki 60 dienų. Jeigu pardavėjas Jums rodo VIN tikrinimo ataskaitą, kuri yra senesnio laikotarpio, tai labai realu, kad per tokį laiką automobilis galėjo turėti eismo įvykių ar kitų problemų, kurios jau bus pašalintos, tačiau apie jas galite likti nesužinoję.

Automobilio VIN patikra ir istorijos sužinojimas gali Jums padėti ne tik nusipirkti tvarkingą automobilį, bet gali ir padėti sutaupyti daug pinigų bei nervų.

#VINpatikra #VINtikrinimas #AutomobilioIstorija #AutomobilioPatikraPagalVIN