Naujos transporto priemonės perregistravimas

Nusipirkus naujesnio modelio automobilį lietuviai yra linkę delsti ir neskuba su automobilio perregistravimu. Ar tai protingas žingsnis, o galbūt galintis mums pakenkti? Specialistai rekomenduoja atlikti šį procesą kuo greičiau, kai yra nusiperkamas naujas automobilis. Tokiu atveju, be jokios galvos skausmo, galėsite pilnateisiškai naudotis savo naujuoju automobiliu ir nekils net menkiausių rūpesčių, kad gali užklupti netikėti nesklandumai. Taip pat specialistai rekomenduoja atlikti išregistravimo procedūrą, jeigu automobilis buvo parduotas kitam asmeniui.

Vykdydami naujos transporto priemonės perregistravimo procedūrą, Jūs ir automobilio pardavėjas turėsite pereiti 2 nesudėtingus etapus, kuriuose reikėtų. Vienam iš Jūsų reikės automobilį išregistruoti, o kitam jį įregistruoti sistemoje, kad automobilis galėtų būti tinkamai eksploatuojamas viešuose keliuose.

Asmuo, kuris parduoda automobilį nuo pardavimo – pirkimo sutarties sudarymo per 15 kalendorinių dienų turi pranešti įmonei “Regitra”. Turi būti pranešama, kad šis automobilis yra parduotas ir norima jį išregistruoti nuo savo vardo. Tuo tarpu pirkėjas privalo pasirūpinti, kad po to kai pardavėjas pranešė apie automobilio išregistravimą iš sistemos, jis per 10 k.d. užregistruotų save, kaip nauju automobilio savininku. Taip bus išvengiama įvairių interpretavimų, kad transporto priemonė gali būti pavogta. Nemalonu būtų sužinoti ir tai, kad pardavus automobilį ir perdavus jį pirkėjui ir laiku neišregistravus, šis padarytų auto įvykį ir tuomet būtų papildomi nemalonumai, kurie kainuotų tiek pinigų, tiek Jūsų laiko.

Perregistruokite automobilį internetu:

Džiugu yra tai, kad šiomis dienomis sistema yra pakankamai pažengusi ir patogi vartotojams. “Regitra” siūlo ir rekomenduoja tokias procedūras atlikti internetu jų internetinėje svetainėje. Taip išvengsite eilių ir sutaupysite sau brangaus laiko. Transporto priemonėms, kurios yra pargabentos iš užsienio ir dar neeksploatuotos Lietuvoje, galioja papildomos taisyklės. Todėl labai svarbu laiku susitvarkyti visus dokumentus, kad be jokių nesklandumų būtų galima važinėti miesto gatvėmis.

Visuomet įsitikinkite kokios būklės automobilį perkate.

Norime priminti, kad prieš sudarant pirkimo – pardavimo sutartį, visuomet įsitikinkite kokios būklės automobilį perkate ir ar jis tikrai yra toks, kaip deklaruoja pardavėjas. Automobilio patikrą galite atlikti visuose autoservisuose. Taip pat, pagal VIN kėbulo numerį galite atlikti VIN patikrą. Joje sužinosite visą reikalingą automobilio istoriją ir pamatysite ar informacija, kurią deklaruoja pardavėjas yra teisinga. VIN kodo tikrinimą ir ataskaitos gavimą galite įsigyti mūsų tinklalapyje. Tiesiog įveskite kėbulo numerį į tam skirtą laukelį ir spauskite “Tikrinti”. Vadovaukitės tolimesniais nurodymais.